Eksklusiivseid uudised

Kasahstan vajab BTC kaevandamiseks tuumajaamu

2021 on toonud Kasahstani tohutu kaevurite sissevoolu, kuid tundub, et riik peab ohverdama rohkem maksutulu krüptoraha kaevuritelt, kui elektrivõrguga seotud problemaatilisi küsimusi ei ole võimalik lahendada.

Krüptokaevurid on rännanud Kasahstani Hiinast, kus on kehtestatud tegevuskeeld. Kasahstan räägib aga juba praegu energiakriisist. Riigipea Kassõm-Zhomart Tokajev tahab lahendada küsimuse tuumaenergiaga.

Riigi energeetikaministeeriumi hinnangul on 2021. aastal kodumaise elektrienergia tarbimise kaheksa protsendi suurune kasv tingitud BTC kaevandajate arvu suurenemisest. Financial Timesi analüüsi põhjal on ühe aasta jooksul riiki toodud vähemalt 87 800 BTC kaevandamisseadet.

Nõudluse suurenemine on aidanud kaasa kodumaise elektrienergia puudujäägile. Riigi president usub, et on vaja töötada tuumaelektrijaamade ehitamise kallal, et vähendada asjaomase infrastruktuuri koormust.

Kasahstan on välistanud võimaluse loobuda kaevandajatest, kuna need toovad head maksutulu 1,58 miljardit dollarit aastas.

Seotud artiklid

Back to top button